Mācības pārceļas no 26.09.2023. uz 29.11.2023. nepietiekamā dalībnieku skaita dēļ.
Teorētiskas zināšanas par valsts atbalsta jēdzienu un pazīmēm, pēc kurām valsts atbalstu ir iespējams identificēt. Pārrunāsim arī par papildinošu saimniecisku darbību un papildpakalpojumiem, kuru uzraudzība bieži tiek nodota tieši publisko finansējuma saņēmēju atbildībā. Ieskats Latvijā biežāk piemērotajos valsts atbalsta regulējumos – de minimis atbalsts, Regulas Nr. 651/2014 atbalsts un atbalsts, kas sniegts vispārējās tautsaimniecības nozīmes pakalpojumiem. Dalībnieki tiks iepazīstināti ar Revīzijas iestādes pieeju šo regulējumu kontrolēs, kā arī ar biežākajiem konstatējumiem. Kurss būs noderīgs gan valsts atbalsta sniedzējiem, gan arī saņēmējiem, jo veicinās vispārēju izpratni par piemērojamajiem valsts atbalsta režīmiem un ļaus preventīvi izvairīties no pārkāpumiem.
Pasniedzēja: Linda Birziņa (Mg.proj.mgmt.) Finanšu ministrijas ES fondu revīzijas departamenta vecākā eksperte valsts atbalsta jomā ar 4 gadu pieredzi ES fondu auditā. Izstrādā pārbaužu metodikas un veic uzraudzību valsts atbalsta jomā visiem departamenta kompetencē esošajiem fondiem. Plašāka pieredze gūta arī Eiropas līmeņa valsts atbalsta ekspertu darba grupā, kurā regulāri tiek apspriestas aktuālās problēmu situācijas un veidotas diskusijas starp dalībvalstu ekspertiem.
Valsts atbalsta audits:
• Valsts atbalsta regulējums un biežāk palietotie režīmi
• Valsts atbalsta jēdziens
• Vispārējā grupu atbrīvojuma regula
• De minimis
• citi
• ES fondu revīzijas iestādes pieeja valsts atbalsta auditā
• Riska jomas, Biežāk konstatētie trūkumi un finansiālā ietekme.
Mērķa auditorija : valsts atbalsta sniedzēji un saņēmēji, t.i. jebkurš, kas sniedz vai saņem publiskos līdzekļus, piemēram valsts institūcijas, t.sk. pašvaldības, ministrijas un tām pakļautās aģentūras un kapitālsabiedrības – sabiedrisko pakalpojumu sniedzēji, kā arī privātā sektora komercsabiedrības. Atsevišķos gadījumos arī nevalstiskās organizācijas, kas mēdz sniegt valsts uzņēmumiem.