Rubrika Toreiz un tagad intervija ar Denisu Kalānu

Pamatinformācija
Kategorija
Ziņas
Datums
18.09.2019

Turpinām rubrikas Toreiz un tagad publicēšanu. Ņemot vērā to, ka 26. oktobrī būs apritējuši 20 gadi kopš institūta izveidošanas, esam veikuši intervijas ar dažiem bijušajiem valdes locekļiem, kā arī ar vienu no bijušajiem valdes priekšsēdētājiem. Intervijas gaitā mēs mēģinājām noskaidrot to, kāds institūts bija toreiz un kāds tas ir tagad.

Šodien mēs publicējam interviju ar Denisu Kalānu. Viņš darbojās institūta valdē no 23.08.2007. līdz 22.03.2012. 

 

1.Kas jūs pamudināja kļūt par valdes locekli?

Iekšējo Auditoru Institūtā es iestājos kolēģu pamudināts. Pirmajā biedru pilnsapulcē, burtiski neilgi pēc iestāšanās Iekšējo Auditoru Institūtā, kolēģi un institūta biedri, redzot manu aktīvo darbību, izvirzīja manu kandidatūru valdes locekļa amatam. Kolēģi vēlējās, lai es ar savu aktīvo rīcību palīdzu institūtam pilnveidoties.

2. Kas jūsuprāt bija visgrūtākais jūsu darbā?

Aktīvi darboties bez atlīdzības savā brīvajā laikā! Dažreiz bija jāpiestrādā pie sevis motivēšanas un paškontroles. : ) Ņemot vērā, ka toreiz man bija vien 25 gadi, tā bija mana pirmā pieredze darboties profesionālajās biedrībās. Bija jāapgūst kā darbojas līdzīga tipa organizācijas un tās pārvaldības struktūras. Dažus gadus vēlāk es iesaistījos citu biedrību darbībā kā valdes loceklis un IAI iegūtā pieredze izrādījās noderīga.

3.Kādi bija spilgtākie brīži vai zīmīgākie notikumi kurus atceraties?

Spilgto brīžu bija daudz. Ikviens mūsu rīkotais biedru pasākums “uzpeld” atmiņa, tās pašas Ziemassvētku balles, boulinga vai alus degustācijas pasākums. Atceros kā vienai no Ziemassvētku ballēm biju sagādājis ēdināšanu. Šāda pieredze likās izaicinoša un interesanta, jo tās kardināli atšķīrās no ikdienas audita darba. Nozīmīgs darbs bija pie IAI mājas lapas pārstrādāšanas. Nācās iepazīt uz to brīdi 10 gadu laikā Iekšējo Auditoru Institūtā uzkrātā informācija un “iziet cauri” vēsturei. Atceros kā mēs kopā ar Sandiju Miķelsonu divatā “radījām” Institūta ētikas principus.

4. Kā jūsuprāt ir mainījies institūts un kas jūsuprāt būtu vēl darāms?

Institūta mājaslapa ir tā seja, ko uzreiz pamani. Tā kļuva mūsdienīgāka līdz ar Kārļa Majevska iesaistīšanos Institūta darbībā. Manuprāt, viena no labām lietām ir starptautisko konferenču rīkošana, kurās piedalās ar audita profesiju nesaistīti lektori. Ne auditori stāsta par audita lietām. Tas vienmēr liek auditoriem noskatīties uz profesiju un savu darbību no cita skatu punkta. Man kā audita profesijas pārstāvim vienmēr trūkst aktuāla un praktiski pielietojama informācija, piemēram, Latvijas Republikas uzņēmumiem noderīgas audita programmas, lai katru reizi no jauna nebūvētu to pašu velosipēdu. Ir vēlme uzturēt komunikāciju ar auditoriem, bet, nākas atzīt, ka auditori ir kautrīgi cilvēki un maz dalās praktiskajā pieredzē. Šeit es saskatu Institūta nozīmīgu lomu auditoru pieredzes apmaiņā. Manuprāt, Institūts ir vienīga vieta, kas tādu apmaiņu var organizēt un uzturēt, ņemot vērā, ka IAI sastāvā ir dažādu organizāciju pārstāvji, un katrs no tiem auditē līdzīgu procesus. Būtu jauki radīt resursu (bāzi), kura ietvaros varētu apmainīties ar noderīgu informāciju par auditu programmām, un jebko citu, kas noder auditora darba gaitā. Man padomā ir virkne tematu, kas netiek pārrunāti auditoru apmācībās un diskusijās, taču tās ir svarīgas. Man ir padomā iniciēt un novadīt atsevišķu iepriekš neskartu jautājumu izskatīšanu ikmēneša diskusijā, bet ir jāvelta laiks, kas vienmēr trūks, paša apgūtās informācijas apkopošanai un prezentāciju sagatavošanai.

5.Ko jūs vēlētos novēlēt institūtam un tā biedriem?

Novēlu, lai Institūta biedru skaits turpina palielināties, t.sk. aktīvi darbojušos biedru skaits. Nezinu cik tas ir viegli vai sarežģīti sasniedzams, bet novēlu Institūtam kļūt par vienotu Baltijas auditoru izglītības centru, piesaistot Baltijas un Eiropas auditorus un pieaicinot starptautiskos vieslektors. Biedriem novēlu apņemšanos izmantot institūta piedāvātās priekšrocības, attīstot savas profesionālās zināšanas un iegūstot sertifikātus. Lai biedri apmainās ar viedokļiem ne tikai diskusijās, bet arī citos formātos, tādējādi attīstot sevi un palīdzot “skatīties” uz audita jautājumiem plašāk

Atpakaļ Atgriezties augšā
SĪKDATŅU POLITIKA