Risk in Focus 2022: hot topics for internal auditors

Pamatinformācija
Kategorija
E-grāmata vai PDF
Autors
ECIIA
Gads
2021
Valoda
Angļu
Pieejamība
Lejupielāde
Veids
Fails
Birka
riski
Vairāk informācijas

Nenoliedzami, Covid -19 pandēmija turpina atstāt ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi, taču jaunajā ECIIA Risk in Focus izdevumā galvenais uzsvars ir uz klimata izmaiņām kā risku, kas nākotnē turpinās pieaugt.

Risk in Focus 2022 tiek aplūkoti riski ar kurām saskarās organizācijas, kurus izvērtē un sarindo pēc svarīguma pakāpes vairāk nekā 700 iekšējā audita vadītāji, kuri pārstāv lielos uzņēmumus, valsts pārvaldes iestādes un nevalstiskās organizācijas visas Eiropas mērogā.

Jānorāda, ka tieši klimata izmaiņas nepārtraukti atrodas risku saraksta augšgalā. Aplūkojot 2021. gada Risk in Focus izdevumu ir iespējams novērot to, ka jaunajā izdevumā tieši klimata izmaiņu risks ir ierindots augstāk par četrām pozīcijām.

Proti, ir novērojams tas, ka par 41% ir paaugstinājies iekšējā audita vadītāju skaits, kuri ierindo klimata izmaiņu risku starp 5 visaugstākajiem riskiem. Papildus, jāatzīmē, ka pateicoties tam klimata riska izmaiņas pirmo reizi atrodas risku saraksta augšgalā.

ECIIA rekomendē uztver klimata izmaiņu risku kā pastāvīgu risku.

Ir jādara šādas darbības, lai preventīvi samazinātu klimata izmaiņu risku:

  • organizācijām ir jāiekļauj klimata izmaiņu un ilgtspējas jautājumi savās vērtībās, misijā un stratēģiskajā mērķī;
  • jānosaka ilgtspējas mērķi, kas atbilst ANO17 ilgtspējas attīstības mērķiem;
  • identificēt jebkāda veida ar klimata izmaiņām saistītus fiziskus un politiskus riskus, kas var sabojāt organizācijas nākotni;
  • samazināt siltumnīcefekta gāzes emisijas vai samazināt kaitīgu ražošanas procesu vai materiālus.
Atpakaļ Atgriezties augšā
Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes (cookies). Mēs to darām, lai atcerētos Jūsu izvēles un apkopotu statistiku par Jūsu vizītēm.
Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK