Kam paredzēts kurss, ko auditorija iegūs: zināšanas par to, kas ir krāpšana un kā to atpazīt, krāpšanas riskiem, tai skaitā sarkanajiem karogiem – to identificēšanu un pārbaužu veikšanu. Pasniedzēji arī ieskicēs, kas ir krāpšanas trīsstūris un kā to izmantot krāpšanas apkarošanā. Tiks sniegta vispārēja informācija par Eiropas Savienības (ES) finanšu interešu aizsardzības koordinācijas dienesta (AFCOS) darbu un sadarbību ar tiesībsargājošajām institūcijām. Būs iespēja uzzināt, kādas iestādes vēl ir iesaistītas ES finanšu interešu aizsardzībā un kādas ir šo iestāžu funkcijas, kā var sazināties ar šīm iestādēm un kādu palīdzību no tām var lūgt.
Runātāji sniegs ieskatu ES fondu Revīzijas iestādes darbā: prakse, plānojot un veicot projektu pārbaudes, kā arī sadarbībā ar tiesībsargājošajām institūcijām. Pasniedzēji izstāstīs par to, kādas datu bāzes un IT sistēmas tiek lietotas revīziju ietvaros, lai pārbaudītu konstatētus sarkanos karogus. Runāsim arī par revidenta pienākumiem attiecībā uz krāpšanas konstatēšanu un to, kam var ziņot aizdomu par krāpšanu atklāšanas gadījumā un kādu informāciju ir jāiekļauj ziņojumā.
Pasniedzēji:
Olga Guza (ACCA), ES fondu revīzijas departamenta direktora vietniece ar 20 gadu pieredzi ES fondu revīzijas jomā, t.sk. kvalitātes vadības sistēmas darbības nodrošināšanā departamentā, kā arī krāpšanas apkārošanas pasākumu koordinēšanā starp ES fondu administrējošajām iestādēm un tiesībsargājošajām iestādēm. Ir piedalījusies 5 mērķsadarbības (Twinning) projektos kā īstermiņa eksperts, palīdzot ES kandidātvalstīm (Horvātija, Ziemeļmaķedonija) izveidot iekšējās kontroles sistēmu un audita sistēmu ES fondu ieviešanai. Ir plaša lektora pieredze starptautiskajos semināros un konferencēs.
Agnese Abula (CGAP), ES fondu revīzijas departamenta vecākā eksperte ar 18 gadu pieredzi ES fondu revīzijas jomā, t.sk. vadības un kontroles sistēmas auditu veikšanā un projektu revīziju veikšanā, koordinēšanā. Departamenta ietvaros vada iekšējo neatbilstību darba grupu, kur tiek pārrunāti cita starpā arī auditoru konstatētie sarkanie karogi un lemts par tālāko rīcību. Ir piedalījusies 2 mērķsadarbības (Twinning) projektos kā īstermiņa eksperts, palīdzot ES kandidātvalstīm (Horvātija, Moldova) izveidot iekšējās kontroles sistēmu un audita sistēmu ES fondu ieviešanai.